2011    2012    2013    2014    2015    2016    2017    2018    2019    2020    Hodie    2021    2022    2023    2024    2025    2026    2027    2028    2029    2030   

Rubrics 1960 : Ordo: Junius 2020

Jan     Feb     Mar     Apr     Maj     Jun     Jul     Aug     Sep     Oct     Nov     Dec

Diesde TemporeSanctorumd.h.
01 Die II infra octavam Pentecostes    Dies Octavæ I. classis

_

Mon
02 Die III infra octavam Pentecostes    Dies Octavæ I. classis

_

Tue
03 Feria Quarta Quattuor Temporum Pentecostes    Dies Octavæ I. classis

_

Wed
04 Die Quinta infra octavam Pentecostes    Dies Octavæ I. classis

_

Thu
05 Feria Sexta Quattuor Temporum Pentecostes    Dies Octavæ I. classis

_

Fri
06 Sabbato Quattuor Temporum Pentecostes    Dies Octavæ I. classis

_

Sat
07 Dominica Sanctissimæ Trinitatis    I. classis

_

Sun
08 Feria Secunda infra Hebd I post Octavam Pentecostes    IV. classis

_

Mon
09 Feria Tertia infra Hebd I post Octavam Pentecostes    IV. classis Commemoratio ad Laudes tantum: Ss. Primi et Feliciani Martyrum Tue
10 Scriptura: Feria Quarta infra Hebd I post Octavam Pentecostes    IV. classis S. Margaritæ Reginæ Viduæ    III. classis Wed
11 Festum Sanctissimi Corporis Christi    I. classis

_

Thu
12 Scriptura: Feria VI infra Hebd I post Octavam Pentecostes    IV. classis S. Joannis a S. Facundo Confessoris    III. classis Fri
13 Scriptura: Sabbato infra Hebd I post Octavam Pentecostes    IV. classis S. Antonii de Padua Confessoris et Ecclesiæ Doctoris    III. classis Sat
14 Dominica II Post Pentecosten    II. classis

_

Sun
15 Feria II infra Hebd II post Octavam Pentecostes    IV. classis Commemoratio ad Laudes tantum: Ss. Viti, Modesti atque Crescentiæ Martyrum Mon
16 Feria III infra Hebd II post Octavam Pentecostes    IV. classis

_

Tue
17 Scriptura: Feria IV infra Hebd II post Octavam Pentecostes    IV. classis S. Gregorii Barbadici Episcopi et Confessoris    III. classis Wed
18 Scriptura: Feria V infra Hebd II post Octavam Pentecostes    IV. classis S. Ephræm Syri Confessoris et Ecclesiæ Doctoris    III. classis Thu
19 Sanctissimi Cordis Domini Nostri Jesu Christi    I. classis

_

Fri
20 Sanctae Mariae Sabbato    IV. classis Tempora: Sabbato infra Hebdomadam II post Octavam Pentecostes    IV. classis Sat
21 Dominica III Post Pentecosten    II. classis

_

Sun
22 Scriptura: Feria secunda infra Hebd III post Octavam Pentecostes    IV. classis S. Paulini Episcopi et Confessoris    III. classis Mon
23 Scriptura: Feria tertia infra Hebd III post Octavam Pentecostes    IV. classis In Vigilia S. Joannis Baptistæ    II. classis Tue
24 Scriptura: Feria quarta infra Hebd III post Octavam Pentecostes    IV. classis In Nativitate S. Joannis Baptistæ    I. classis Wed
25 Scriptura: Feria quinta infra Hebd III post Octavam Pentecostes    IV. classis S. Gulielmi Abbatis    III. classis Thu
26 Scriptura: Feria sexta infra Hebd III post Octavam Pentecostes    IV. classis Ss. Joannis et Pauli Martyrum    III. classis Fri
27 Sanctae Mariae Sabbato    IV. classis Tempora: Sabbato infra Hebdomadam III post Octavam Pentecostes    IV. classis Sat
28 Dominica IV Post Pentecosten    II. classis In Vigilia Ss. Petri et Pauli Apostolorum    II. classis Sun
29 Tempora: Feria secunda infra Hebd IV post Octavam Pentecostes    IV. classis SS. Apostolorum Petri et Pauli    I. classis Mon
30 Scriptura: Feria tertia infra Hebd IV post Octavam Pentecostes    IV. classis In Commemoratione S. Pauli Apostoli    III. classis Tue

Versions      Credits      Download      Rubrics      Technical      Help